Wynajem lawety

Wynajem lawety

Motoryzacja

Nie zawsze stłuczka na ulicy jest na tyle nieszkodliwa, że można własnym autem bezpiecznie odjechać z miejsca zdarzenia i zajechać do najbliższego mechanika. Czasami auto po silnym uderzeniu jest na tyle uszkodzone, że nie ma możliwości, by samodzielnie przejechało choć kilka metrów i wtedy potrzebny będzie wynajem lawety.

Czasem również stłuczka może być na tyle fatalna, że po włączeniu silnika podczas jazdy samochód może grozić zapłonem. Co również jest sytuacją kwalifikującą do wezwania pomocy drogowej na miejsce wypadku.

Kiedy nasze auto zwyczajnie odmówi posłuszeństwa na środku skrzyżowania – również nie powinniśmy go zostawiać tam, gdzie zgasło, ale zadbać o jego bezpieczne odstawienie do dom lub do mechanika.

Wynajem lawety – Nie zawsze da się auto wziąć na hol

Pomoc drogowa to firma zajmująca się takimi właśnie trudnymi sytuacjami, w jakie zdarza się wpadać czasem nawet najlepszym kierowcom. Najczęściej działają na zasadzie kontraktów podpisywanych z towarzystwami ubezpieczeniowymi na wyłączność korzystania z ich usług. Innymi słowy – ubezpieczyciel zastrzega sobie, że ubezpieczony po stłuczce może skorzystać z bezpłatnego holowania lub wynajmu lawety. Ale pod warunkiem, że będzie to usługa konkretnej firmy z zakresu pomocy drogowej. Nie zawsze da się auto wziąć na hol, czego przyczyną może być chociażby skasowany przód pojazdu, co uniemożliwia zamocowanie holu. Dlatego też holowanie stosuje się zwykle w przypadku mniejszych stłuczek nie obejmujących przodu pojazdu lub awarii auta. Do większych uszkodzeń wzywa się lawetę, za którą powinien zapłacić ubezpieczyciel w ramach naszej polisy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *