Trekking w górach Europy.

Turystyka

Wśród opcji urlopowych, jakie pozostały nam obecnie do realizacji, zdecydowanie najciekawszą zdaje się być wyjazd na trekking w górach Europy. Pozostałe opcje urlopowe są raczej nierealne ze względu na liczne obostrzenia pandemiczne. Nie zostaje nam więc nic innego, jak dokładnie przeanalizować swoje możliwości i przygotować się do wyjazdu na tego typu trekking. Oczywiście musimy na bieżąco monitorować sytuację w poszczególnych krajach UE, bowiem ta, jest bardzo dynamiczna. Praktycznie z dnia na dzień mogą się pojawiać kolejne obostrzenia, a nawet całkowite zamknięcia granic. To oczywiście utrudni nam znacznie możliwości wyjazdu na trekking w górach Europy. Powinniśmy więc bardzo starannie zaplanować wyjazd, z uwzględnieniem różnych scenariuszy.

Planujemy wyjazd na trekking w górach Europy.

Dobry plan to połowa sukcesu. Ta zasada tyczy się jak najbardziej także planowania wyjazdu na trekking w górach Europy. Każdy wyjazd tego rodzaju powinien być starannie przemyślany i zaplanowany. To pozwoli bowiem osiągnąć wysoki poziom bezpieczeństwa wyjazdu, oraz zagwarantuje należyty poziom wypoczynku. Warto jednakże pamiętać o tym, aby jednocześnie przygotować kilka planów wyjazdowych, w inne rejony. Najlepiej do innych państw. Tak na wszelki wypadek, gdybyśmy zostali na przykład odcięci od możliwości wstępu do danego kraju. Każdy plan także powinien zawierać dodatkowe możliwości i różne rozwiązania. Obecnie żyjemy bowiem w takich czasach, iż trudno będzie przygotować jeden kompletny plan i się go trzymać. Może się też okazać, iż nasz wyjazd na trekking w górach Europy, trzeba będzie całkowicie odwołać i przesunąć w czasie. Różne sytuacje mogą się wydarzyć, toteż warto na każdą okoliczność być odpowiednio przygotowanym.

Przygotowanie do samego trekkingu.

Poza kwestiami czysto organizacyjnymi, musimy być także przygotowani do samego trekkingu. W końcu trekking w górach Europy będzie stawiać przed nami pewne wymagania, którym należy sprostać. Głównie chodzi o nasze przygotowanie fizyczne, jak również o kwestie związane z naszym wyposażeniem. Najważniejsze jest posiadanie dobrego obuwia oraz odzieży turystycznej. Szczególnie teraz, w porze jesiennej, kiedy temperatury są coraz niższe a na szlakach górskich panują dość trudne warunki. Musimy posiadać bardzo dobre obuwie, które zagwarantuje nam przyczepność na trudnym, błotnistym terenie. Powinny być także wodoodporne, bowiem opady deszczu zdarzają się regularnie. Poruszanie po mokrej trawie też będzie niemalże codziennością. Tak samo odzież musi zagwarantować odpowiednio wysoki poziom komfortu termicznego, jak również zapewnić bezpieczeństwo od opadów atmosferycznych.

Jednym słowem wyjazdy na trekkingi w Alpach, Pirenejach i Dolomitach, trzeba przede wszystkim starannie przygotować i zaplanować. W przeciwnym razie, szczególnie w obecnej sytuacji, możemy tylko mieć trudności, związane na przykład z konieczność odsiedzenia 2 tygodni na kwarantannie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *