technika mycia włosów

Technika mycia włosów przedłużanych

Zdrowie / Uroda

Przedłużanie włosów jest bardzo zaawansowaną techniką fryzjerską, pozwalającą na uzyskanie gęstszej fryzury i dłuższych pukli włosów w ciągu kilku godzin. Decydując się na przedłużanie włosów należy mieć na uwadze, że włosy poddane przedłużeniu należy pielęgnować w odpowiedni sposób. Przede wszystkim miejsca łączenia często wykonywane są z różnych syntetycznych tworzyw. Kosmetyki używane do pielęgnacji nie mogą więc wchodzić z nimi w interakcje ani niszczyć ich. Istnieją specjalne kosmetyki do mycia włosów przedłużanych i warto je zakupić, szczególnie gdy myślimy o tym, by przedłużać włosy regularnie.

Szampony i odżywki tej linii nadają włosom odpowiedniej miękkości, dzięki czemu te są bardziej podatne na rozczesywanie bez konieczności ich szarpania. Oprócz tego szampony te dobrze się rozprowadzają na włosach i dobrze się pienią – co jest niezwykle ważne podczas techniki ich mycia, która nie może być zbyt intensywna. Odżywki do włosów przedłużanych mają za zadanie wzmocnić efekt łatwiejszego rozczesywania włosów. Mają je wygładzić i odżywić, ponieważ w niektórych przypadkach włosy przedłużane są dość zniszczone.

Technika mycia włosów może się wydawać bardzo rygorystyczna

Sama technika mycia włosów może się wydawać bardzo rygorystyczna, ale łatwo się do niej przyzwyczaić. Przede wszystkim, nie wolno myć włosów przedłużanych głową w dół – splącze to pasma, gdy zechcemy powrócić do normalnej pozycji. Włosy należy dokładnie rozczesać przed myciem za pomocą specjalnej szczotki. Następnie należy spłukać je od góry ku dołowi dużą ilością wody. Rozprowadzić na dłoniach szampon i delikatnie wcierać go we włosy, przeczesując włosy palcami od góry do dołu. Rozprowadza się w ten sposób szampon na całej powierzchni. Mycie również polega na pocieraniu włosów od góry do dołu – nigdy w drugą stronę! Następnie spłukujemy włosy dokładnie od góry do dołu używając letniej lub nawet chłodnej wody, która zamyka łuski włosów. Na wilgotne włosy nakładamy odżywkę w podobny sposób jak były myte włosy. Odczekujemy kilka minut i spłukujemy ją w podobny sposób.

Włosów po umyciu nie owijamy ręcznikiem

Włosów po umyciu nie owijamy ręcznikiem tworząc turban. Raczej owijamy je ciepłym ręcznikiem i delikatnie wgniatamy go we włosy zbierając nadmiar wilgoci. Idealnie jest, gdy włosy mają możliwość samodzielnego wyschnięcia bez używania suszarki. Jeśli jednak musimy to zrobić, użyjmy chłodniejszego strumienia powietrza i suszmy włosy od góry do dołu, starając się unikać fruwania włosów we wszystkie strony. Techniki mycia powinien nas nauczyć fryzjer przy przedłużaniu. Dobrze jest również otrzymać te rady w postaci broszury informacyjnej podczas zabiegu przedłużania.

Autorem tekstu jest salon fryzjerski specjalizujący się w przedłużaniu włosów: www.metamorfoza.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *