Surowość aranżacji

Surowość aranżacji i geometryczne wzory

Dom / Ogród

Efekt końcowy aranżacji wnętrza winien być satysfakcjonujący, jeśli tak nie jest to znak, że projektu nie ukończono. Surowość aranżacji to pewien styl, jednak nie można mylić go z brakiem wykończenia lub niechlujnym dokończeniem. W zależności od stylu projektowania nieobudowane rury, wystające kable mogą stanowić problem, jednak w niektórych aranżacjach to właśnie takie elementy nadają projektowi stylu.

Geometryczne szaleństwo

Bez wątpienia w ostatnich latach architektura wnętrz oddaje hołd geometrii. W rezultacie trójkąty, koła i kwadraty dominują w minimalistycznych wnętrzach, ożywiając jednobarwne ściany i tkaniny. Nadają one pewnej dynamiki. Najczęściej geometryczne wzory pojawiają się na dywanach i tkaninach obiciowych mebli tapicerowanych. Prawie zawsze projektując wnętrze winno się zwrócić uwagę na ilość i spójność wzorów. Wnętrze nie może być nimi przeładowane. Zbyt duża ilość powtarzalnych wzorów może wprowadzić rozdrażnienie. Często nie trzeba zbyt wielu wzorów wprowadzać, wystarczy delikatny wzór w kolorze.

Ostre krawędzie, kąty

Chcąc stworzyć wnętrze z pazurem, męskie, nowoczesne, dynamiczne i nadać mu pewną surowość aranżacji warto użyć w tym celu ostrych linii, kątów. Z pewnością idealnym wzorem w takim wnętrzu są trójkąty. W połączeniu z sześciennymi meblami czy prostopadłościennymi półkami, regałami świetnie się komponują, a zarazem wyróżniają. Prawie zawsze ostro wykończone wzornictwo dodaje projektowi zdecydowania.
Jeśli obawiasz się brył wzory które wybierzesz mogą być płaskie, naniesione na ściany lub tkaniny. Są wówczas delikatniejsze w odbiorze.

Moda na geometrię

Architektura wnętrz zmienia się w czasie. Podczas gdy jej kanony pozostają niezmienne, to jednak aranżacja wnętrz sprzed kilku dekad zdecydowanie różni się od współczesnej. Szczególną cechą aranżacji jest możliwość stylizowania wnętrz na dowolny styl architektoniczny sprzed wieku, czy kilku wieków. Nie rzadko projekty łączą kilka stylów lub widać w nich inspiracje wybrana epoką. Bywa to związane a często wymuszone przez architekturę budynku w których urządzasz wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *