przeprowadzki

Przeprowadzki w jeden dzień – czy to możliwe?

Turystyka

Przy przeprowadzaniu się bardzo zależy nam nie tylko na tym, by wszystko przebiegło bezproblemowo, ale również – jak najszybciej. Najchętniej wygospodarowalibyśmy jeden dzień na wszystkie czynności związane z organizacją przeprowadzki. Niestety, nie zawsze jest to możliwe.

Ile trwają przeprowadzki?

Przeważnie przeprowadzki trwają trochę dłużej niż jeden dzień – zwykle dwa lub trzy dni zajmują same czynności mające na celu spakowanie się i przewiezienie do nowego lokum, a następnie wypakowanie. Jeśli jednak przeprowadzka jest stosunkowo niewielka, można śmiało zamknąć wszystko w jeden dzień. Na przykład, gdy wyprowadzamy się z pokoju na stancji do nowego mieszkania, lub gdy zamieniamy kawalerkę na nieco większe lokum.

Dobra organizacja to podstawa

Sęk w tym, by wszystko dobrze zaplanować. Jeśli w czasie przeprowadzki zrezygnujemy z codziennych czynności i weźmiemy dzień wolny w pracy, wówczas na pewno damy radę. Wystarczy tylko zamówić pizzę zamiast robić obiad, i już nie mamy problemu ani z głodem ani z brakiem czasu. Jeśli odpowiednio przygotujemy swoją przeprowadzkę i mamy wystarczającą liczbę pomocników, też może nam się uda to przeprowadzić w jeden dzień. Wystarczy, że zaczniemy sprzątać i sortować rzeczy kilka dni wcześniej, zostawiając sobie tylko to, co niezbędne, a następnie tylko załadujemy dobytek na ciężarówkę, przewieziemy i możemy kolejnych kilka godzin dnia spędzić na rozpakowywaniu. Dobra organizacja to podstawa, dlatego naprawdę ważne jest, by odpowiednio wcześniej zaplanować wszystkie czynności na nadchodzący dzień przeprowadzki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *