przeprowadzki

Przeprowadzki w jeden dzień – czy to możliwe?

Turystyka

Przy przeprowadzaniu się bardzo zależy nam nie tylko na tym, by wszystko przebiegło bezproblemowo, ale również – jak najszybciej. Najchętniej wygospodarowalibyśmy jeden dzień na wszystkie czynności związane z organizacją przeprowadzki. Niestety, nie zawsze jest to możliwe.

Ile trwają przeprowadzki?

Przeważnie przeprowadzki trwają trochę dłużej niż jeden dzień – zwykle dwa lub trzy dni zajmują same czynności mające na celu spakowanie się i przewiezienie do nowego lokum, a następnie wypakowanie. Jeśli jednak przeprowadzka jest stosunkowo niewielka, można śmiało zamknąć wszystko w jeden dzień. Na przykład, gdy wyprowadzamy się z pokoju na stancji do nowego mieszkania, lub gdy zamieniamy kawalerkę na nieco większe lokum.

Polecamy: Pakowanie podczas przeprowadzki?

Dobra organizacja to podstawa

Sęk w tym, by wszystko dobrze zaplanować. Jeśli w czasie przeprowadzki zrezygnujemy z codziennych czynności i weźmiemy dzień wolny w pracy, wówczas na pewno damy radę. Wystarczy tylko zamówić pizzę zamiast robić obiad, i już nie mamy problemu ani z głodem ani z brakiem czasu. Jeśli odpowiednio przygotujemy swoją przeprowadzkę i mamy wystarczającą liczbę pomocników, też może nam się uda to przeprowadzić w jeden dzień. Wystarczy, że zaczniemy sprzątać i sortować rzeczy kilka dni wcześniej, zostawiając sobie tylko to, co niezbędne, a następnie tylko załadujemy dobytek na ciężarówkę, przewieziemy i możemy kolejnych kilka godzin dnia spędzić na rozpakowywaniu. Dobra organizacja to podstawa, dlatego naprawdę ważne jest, by odpowiednio wcześniej zaplanować wszystkie czynności na nadchodzący dzień przeprowadzki.

2 thoughts on “Przeprowadzki w jeden dzień – czy to możliwe?

  1. Z dobrą firmą transportową? Oczywiście! Ja korzystałam z Wiki Transport i udało nam się przewieźć wszystko w jeden dzień. Oczywiście wcześniej trzeba sobie wszystko dobrze rozplanować, ale jak pomagają Ci profesjonaliści, idzie bezstresowo.

  2. Da się to zrobić! Wystarczy ogarnąć fajną firmę transportową, która wie co i jak i wszystko zrobi się w jeden dzień ;p Ja też polecam WIKI transport – prawdziwi fachowcy w temacie przeprowadzek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *