Pompy Tsurumi serii LB

Pompy Tsurumi serii LB

Technologie

Jednofazowe, zatapialne pompy Tsurumi serii LB to bardzo dobre rozwiązanie do dość szerokiego zakresu zastosowań. Są to jednostki, które doskonale sprawdzą się w użytku domowym ale także w firmach budowlanych będą się spisywać całkiem nieźle. Są to jednostki małe, kompaktowe, dostępne w pięciu wariantach o zróżnicowanej mocy, jak również parametrach technicznych. Generalnie, jak przystało na produkty tego japońskiego producenta, pompy Tsurumi serii LB cieszą się bardzo dużym uznaniem użytkowników, głównie ze względu na dobrą jakość wykonania i niezawodność w codziennym użytkowaniu.

Co wyróżnia pompy Tsurumi serii LB?

Jak już wspomnieliśmy, są to pompy zatapialne wszechstronnego zastosowania. Sprawdzą się zatem w wielu różnych przypadkach. Możemy je wykorzystywać do pompowania wody czystej, jak również zanieczyszczonej. Najczęściej stosuje się je w następujących przypadkach:

  • Odwadnianie niedużych wykopów budowlanych
  • Usuwanie wody z piwnic, garaży, basenów ogrodowych
  • Pompowanie wody ze studni

Można powiedzieć, iż pompy Tsurumi serii LB to nieduże jednostki, które sprawdzą się nie tylko w naszych domach. Są to także doskonałe pompy, które powinny znaleźć się na wyposażeniu firm budowlanych. Pompy te stanowią doskonałe oraz poręczne rozwiązanie w przypadku kiedy zajdzie konieczność usuwania wody z wykopów budowlanych. Mogą także pompować media zanieczyszczone ciałami stałymi o średnicy do 6mm. Nie jest to jakiś duży, wolny przelot zanieczyszczeń, niemniej jednak w większości zastosowań, w zupełności wystarczający.

Poszczególne modele i ich parametry.

Wszystkie pompy zatapialne Tsurumi LB, charakteryzują się bardzo dobrymi, jak również idealnie dobranymi parametrami technicznymi. Dzięki temu, możemy dopasować pompę tego typu do zróżnicowanych zastosowań. Modele oznaczone literą A wyposażone są dodatkowo w elektrody sterujące, które pozwalają wykrywać poziom wody i automatycznie uruchamiać pompę. Poniższa tabela prezentuje wszystkie pięć modeli wraz z ich parametrami technicznymi, a to pozwala na prawidłowe dopasowanie konkretnego modelu do swoich potrzeb.

ModelŚrednica wylotu
[mm]
Moc
[kW]
Pobór prądu
[A]
H
[m]
Wydajność
[l/min]
Masa
[kg]
Wielkość zanieczyszczeń maxGłębokość zanurzenia max
LB-480500,486,2/2,91122010,4620
LB-480A500,486,2/2,91122011620
LB-800500,756,6/5,01531013,2620
LB-800A500,756,6/5,01531013,8620
LB-1500501,527,6/14,817,544013,8620

Podsumowanie.

Ostatecznie, musimy podkreślić, iż pompy zanurzeniowe Tsurumi LB to bardzo dobre i korzystne rozwiązanie do wielu zastosowań. Są to pompy zatapialne sprawdzające się w sytuacjach, kiedy nie potrzeba osiągać bardzo dużych wydajności. Jeśli wystarczające będzie podnoszenie maksymalne w przedziale 11-17,5m zaś wydajność w zakresie 220-440 l/min., to pompy Tsurumi serii LB będą idealnym wręcz rozwiązaniem do tego typu zastosowań. Wystarczy dobrać odpowiedni model, spełniający nasze wymagania w zakresie parametrów oraz określić, czy potrzeba będzie nam wersja wyposażona w czujnik poziomu i elektrody sterujące. Co ważne, pompy Tsurumi serii LB należą do pomp stosunkowo przystępnych cenowo, jeśli chodzi o pompy zatapialne przeznaczone do użytku profesjonalnego w firmach budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *