pomoc drogowa

Pomoc drogowa – przezorny zawsze ubezpieczony

Motoryzacja

Zepsuty samochód w środku lasu to jeden z koszmarów, który może spotkać każdego kierowcę. Chociaż uznaje się nas — Polaków – za przezornych, pomoc drogowa nie jest naszą mocną stroną. Co prawda przed wyruszeniem w wielokilometrową trasę sprawdzamy wszystkie najważniejsze podzespoły, a nawet jesteśmy skłonni oddać samochód na podstawowy przegląd, to mało kto wie, kogo wezwać na pomoc w razie awarii lub wypadku. Żyjemy w dziwnym przekonaniu, że takie rzeczy przytrafiają się innym a nie nam, tymczasem może się okazać, że nasz samochód będzie potrzebował pomocy specjalistów, w miejscu, gdzie ich po prostu nie ma.

Zabierz ze sobą pomoc drogową

Żyjemy w złudnym przekonaniu, że pomoc drogową można znaleźć w kilka minut, a każda z firm ma dokładnie ten sam model działania. Na pozór rzeczywiście, możemy sądzić, że to przecież tylko przyjazd lawety. Względnie specjalisty, a cała reszta leży albo w gestii ubezpieczyciela, albo mechanika samochodowego. Nam pozostaje czekać i zachować pokerową twarz pozbawioną nerwów. Nic bardziej mylnego!
Nie każda pomoc drogowa jest warta naszej uwagi. Dzwonienie pod pierwszy lepszy numer to często ruletka. Innymi słowy, powinniśmy korzystać z rad mądrzejszych.  Przygotowując samochód do drogi zadbać o kilka numerów do solidnych firm oferujących pomoc drogową.

Pomoc drogowa z ubezpieczalni

Kierowcy, którzy posiadają rozbudowane ubezpieczenia komunikacyjne, zazwyczaj mogą skorzystać z powiązanej z towarzystwem ubezpieczeniowym pomocy drogowej. Jeśli jesteście szczęśliwcami posiadającymi takowe polisy, sprawdźcie bardzo dokładnie, co tak naprawdę wchodzi w zakres działań pomocy. Dzięki temu unikniecie sytuacji, w której dzwonicie do ubezpieczyciela, omawiacie wasz drogowy problem i słyszycie, że musicie poradzić sobie na własną rękę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *