pomoc drogowa

Pomoc drogowa — nie tylko holowanie

Motoryzacja

W przekonaniu wielu kierowców utarło się przekonanie, że pomoc drogowa to firma zajmująca się holowaniem pojazdów. Naturalnie, to jedno z głównych jej zadań, ale należy także pamiętać, że w zakresie jej działania jest także szereg usług, które wybawią nas z chwilowej opresji drogowej.

Autopomoc od wszelkiego zła

Profesjonalna pomoc drogowa powinna charakteryzować się doskonałą logistyką i zapleczem technicznym. Innymi słowy, mówiąc, te najlepsze posiadają własne warsztaty samochodowe, nowoczesne lawety i sprzęt, a także parking.

Z ich usług korzystamy zazwyczaj w momentach najbardziej dramatycznych, nie mniej pomoc drogowa okazuje się prawdziwym wybawieniem w sytuacji, w której np. pękła nam opona, w my stoimy w szczerym polu. Z usług autopomocy możemy skorzystać także gdy, nasze auto ma słaby akumulator i wymaga odpalenia z przewodów rozruchowych. Źle zatankowane paliwo to także zadanie, do którego możemy wezwać specjalistów z pomocy drogowej — ci wypompują zawartość baku i go osuszą, a nasz silnik będzie w pełni bezpieczny. Do zakresu usług prawdziwych profesjonalistów należy także awaryjne otwieranie aut, wymiana wcześniej wspomnianych kół, wymiana żarówek, akumulatora i alternatora. Niektóre firmy dowiozą nam także paliwo, gdy zapomnimy zatankować.

Dobra pomoc drogowa — czyli jaka?

Najlepsza pomoc drogowa to taka, którą wcześniej sobie znajdziemy. Niektórzy uważają, że to zbyteczne, ale zastanówmy się, czy sami chcielibyśmy oddać się w ręce pierwszego z brzegu chirurga? Z samochodem jest bardzo podobnie, w awaryjnych sytuacjach warto zaufać profesjonalistom wybranym świadomie. Naturalnie, nikt nie twierdzi, że ta pomoc drogowa, którą znaleźliśmy naprędce, będzie mało fachowa, ale tak naprawdę nie mamy żadnej pewności dotyczącej jej kompetencji.

Profesjonalna pomoc drogowa to przede wszystkim solidne zaplecze techniczne i szeroki wachlarz usług. Do tego autopomoc powinna działać na terenie, na którym się znajdujemy oraz pracować całą dobę. W związku z tym, że oczekujemy szybkiego usunięcia awarii, warto wybrać taką firmę, która dysponuje własnym parkingiem, warsztatem samochodowym i wulkanizacyjnym. Elementem, który powinien wzbudzić naszą uwagę, jest fakt, że przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań specjaliści informują nas o kosztach usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *