Pakowanie podczas przeprowadzki

Pakowanie podczas przeprowadzki?

Dom / Ogród

Pakowanie podczas przeprowadzki nikogo nie cieszy, a to za sprawą ogromu pracy, którą należy wykonać zmieniając miejsce pobytu. Posiadamy zwykle całą masę różnych rzeczy i brak pomysłu na ich spakowanie. Wystarczy trzymać się kilku zasad, by pakowanie, a później rozpakowywanie stało się prostsze i przyjemniejsze.

Zanim rozpoczniemy pakowanie powinniśmy przygotować kartony, worki, folie, taśmę klejącą, nożyk i gruby pisak. Każde pudło i worek powinno zostać dokładnie opisane. Można zamieścić informacje o zawartości, ostrzeżenie dotyczące delikatnego obchodzenia się z ładunkiem lub wpisać miejsce, gdzie pudełko powinno trafić np. salon, kuchnia. Ułatwi to rozpakowywanie.

Po przeprowadzce często nie można znaleźć podstawowych rzeczy, dlatego dobrym pomysłem jest przygotowanie jednej torby, w której znajdą się te niezbędne, jak leki, kosmetyki, zmiana bielizny, jednorazowe naczynia, papier toaletowy, ręcznik czy piżama.
Przed pakowaniem warto zrobić selekcję i pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Wyrzucić, oddać, sprzedać. Odwdzięczy się to przy pakowaniu.

Pakowanie podczas przeprowadzki – zasad kilka

Pakując się musimy pamiętać o kilku regułach:

  1.  Rzeczy segregujemy według rodzaju i tak też pakujemy. Osobno ubrania, szkło, książki, artykuły spożywcze.
  2.  Na początek pakujemy rzeczy, które są najmniej potrzebne.
  3.  Dopasowujemy wielkość kartonu do wagi zawartości. Do dużych kartonów pakujemy rzeczy lekkie, zaś do mniejszych cięższe.
  4.  Do kartonów pakujemy rzeczy kanciaste, delikatne, ciężkie. Do worków rzeczy miękkie i nie wymagające dodatkowego zabezpieczenia: pościel, pluszaki.
  5.  Rzeczy łatwo tłukące owijamy papierem, folią bąbelkową lub tkaninami.
  6.  Na spód pakujemy rzeczy cięższe, na górę lżejsze.
  7.  Karton wypełniamy po brzegi, by zapobiec przesuwaniu się zawartości.
  8.  Substancje łatwopalne przewozimy osobno.

Trzymanie się tych wytycznych uczyni przeprowadzkę znośniejszą, a nawet przyjemniejszą.

Autorem tekstu jest ekipa firmy Przeprowadzki Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *