odświeżenia wizerunku wnętrz

Potrzebny architekt do odświeżenia wizerunku wnętrz

Dom / Ogród

Projekty wnętrz to nie tylko projekty nowych lokali, nowo nabytych mieszkań czy domów bez wyposażenia, to również projekty uwzględniające posiadane wyposażenie i potrzebę odświeżenia wizerunku, odnowienia wnętrza. Czasami efekty pracy projektantów są zaskakujące przy stosunkowo niskim budżecie na zmiany i niewielkim nakładzie pracy.

Metamorfoza wnętrza

Każde wnętrze po dłuższym czasie się nudzi, nawet jeśli jest piękne, eleganckie i wciąż modne to wymaga zmiany. Często wpadamy samodzielnie na pomysły zmian, jednak jeśli nosi nas by coś zmienić, ale nie wiemy co zrobić, by zmiana wyszła na lepsze warto sprawdzić co poradzi nam projektant wnętrz. Kreatywność projektantów pozwala na stworzenie całkiem nowego wystroju opierając się na dostępnych elementach dotychczasowego wystroju.

Wykorzystanie staroci

Niekiedy coś co uznaliśmy za śmieć może stanowić nie lada ozdobę i nie tylko w stylu vintage. Kwestią pomysłowości jest wkomponowanie starego krzesła czy wykorzystanie kolonialnej konsoli. Najczęściej do odświeżenia wnętrza wykorzystuje się malowanie. Dotyczy to zarówno koloru ścian jak również mebli, a nawet sprzętu AGD. w modzie jest fragmentaryczność. Wystarczy przemalować jedną ścianę lub wyłożyć jej fragment ozdobnym paskiem tapety. Ponadto na ścianie można stworzyć wzory geometryczne, bądź też strukturę, dzięki czemu wnętrzu można nadać charakteru, zmniejszyć lub powiększyć go optycznie. Operowanie kolorem to zabieg bardzo popularny podczas odświeżenia wizerunku wnętrza.

Zrób to sam

Korzystając z dostępnych projektów prezentowanych w rozmaitych czasopismach, na blogach czy w programach na temat urządzania wnętrz można zmienić wnętrze swojego domu niskim kosztem z wielką frajdą. Czasem z niczego można stworzyć niezwykłe rękodzieło. Wystarczy odrobinę zdolności manualnych. Coraz modniejsze są ozdoby własnoręcznie wykonane z surowców wtórnych lub odzysku. Nadając rozmaitym rzeczom drugie życie cieszą bardziej nie tylko ekologów.

Niski koszt odświeżenia wizerunku

Zazwyczaj osoby które planują odnowienie wnętrza nie mają nieograniczonego budżetu, a wysokość wydatków na remont i renowacje ma znaczenie. Oczywiście są też elementy wnętrz warte renowacji z uwagi na posiadaną wartość sentymentalną, duszę i wyjątkowość. Przy niskim budżecie na metamorfozę dobrze jest postarać się o wykorzystanie tanich surowców i zainwestowanie własnej pracy w uzyskanie efektów podobnych do kosztownych designerskich drobiazgów. Modne ostatnimi laty lampy druciane można wykonać samodzielnie. Będą nie tylko tanie ale i niepowtarzalne. Podobnie dywaniki supełkowe hand made można wykonać własnoręcznie zyskując satysfakcje i niesamowity efekt designerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *