Moda na antyki

Moda na antyki

Dom / Ogród

Kiedy nowoczesne aranżacje wnętrz co sezon stają się jeszcze bardziej dziwaczne i zupełnie nie praktyczne dla codziennego ich użytkowania powraca moda na antyki. Im bardziej zamożni ludzie, tym częściej w ich wnętrzach królują stare, często nawet stuletnie meble. Które przetrwały nie jedną zmianę ustroju politycznego na świecie.

Moda na antyki zamiast mebli z Ikei

Takich antyków nie możemy kupić w salonach meblowych z własnym transportem. Takie cenne i niezwykle urokliwe starocie możemy zdobyć na aukcjach internetowych. Lub na specjalnych giełdach, gdzie handluje się antykami, dziełami sztuki itp. Wielokrotnie takie meble, zabytkowe sofy, kredensy, komody, a nawet fortepiany, czy szafy kupuje się na drugim krańcu Polski, a nawet Europy.

Do przetransportowania tak cennych zakupów trzeba posiadać odpowiedni meblowóz. Który pozwoli na bezpieczny przewóz z miejsca zakupu do domu klienta. W internecie z łatwością znajdziemy oferty firm organizujących przeprowadzki, transport itp. Należy pamiętać, kupując takie stare meble o tym, iż zostały one wykonane ręcznie i nie można ich rozbierać na mniejsze części. Warto przez zakupem zorientować się w dokładnych gabarytach mebli, które nas interesują i uzgodnić możliwości z firmą przewozową. Zanim zabytkowe meble sprowadzimy z zagranicy trzeba też pamiętać o dokumentach, które w czasie kontroli celnej przewoźnik będzie mógł pokazać celnikom.