długie i gęste włosy

Najpopularniejsza metoda na długie i gęste włosy

Zdrowie / Uroda

Istnieje co najmniej kilka metod przedłużania włosów. Wybór tej konkretnej zależeć będzie przede wszystkim od tego, na jak długo chcemy uzyskać efekt. Czyli jak długo chcemy mieć piękne, długie i gęste włosy. Oprócz metod skrajnie drogich i skrajnie tanich są jeszcze metody pośrednie. Te właśnie najczęściej są wybierane przez panie.

Długie i gęste włosy – Metoda keratynowa

Keratynowe przedłużanie włosów to jedna z metod na gorąco. Pozwala ona uzyskać bardzo dobry efekt gęstych, długich włosów bez bardzo widocznych miejsc łączeń pasm. Podczas zabiegu nakłada się w pobliżu nasady włosów pasmo włosów sztucznych pokrytych keratyną. Następnie za pomocą zgrzewarki rozpuszcza się keratynę, która skleja ze sobą włosy. Taka metoda pozwala uzyskać ładne łączenia. Co więcej, nie wymaga ona codziennego układania fryzury na nowo. W przypadku metody łączenia na zimno często jest ono konieczne. Po to, by zaryć miejsca łączeń, i by fryzura wyglądała naturalnie. Metoda keratynowa jest stosunkowo tania, wymaga jednak podgrzania włosów, co nie każdemu odpowiada. Dlatego też niektóre panie decydują się na podobną cenowo metodę kanapkową.

Długie i gęste włosy – Metoda kanapkowa

Jest ona metodą bardzo efektowną. Niestety – dość długo trwającą. Aby przedłużyć włosy w ten sposób trzeba spędzić na fotelu fryzjerskim nawet kilka godzin. Bardzo istotna jest sama technika wykonywania takiego przedłużenia. Na przezroczystą kilkucentymetrową taśmę przykleja się włosy sztuczne do naturalnych. Bardzo istotna jest lekkość uzyskanej w ten sposób fryzury. Pasma nie obciążają głowy, nie wyglądają nieestetycznie. Można je dowolnie pielęgnować, czesać i modelować bez szkody dla fryzury. Co ciekawe, jest to jedna z bardziej oszczędnych metod przedłużania. Doczepione pasma po pojawieniu się odrostów można zdjąć u fryzjera i przykleić ponownie. Włosy nie są zgrzewane, zatem metoda ta jest najmniej inwazyjna ze wszystkich.

Długie i gęste włosy – Metoda na mikroringi

Jedną z metod przedłużania włosów na zimno jest ta z zastosowaniem mikroringów. Jest to metoda dość czasochłonna ale bardzo opłacalna. Dzięki niej włosy nie są obciążone ani zniszczone. Same miejsca łączenia są niewidoczne gołym okiem. Mikroringi są niewielkimi aluminiowymi obrączkami. Obejmuje się nimi pasmom własnych włosów i pasmo sztucznych, a następnie odpowiednio mocno dociska. Jest to metoda, która wymaga ogromnej precyzji ze strony fryzjera. Mikroringi są również bardzo wydajną metodą przedłużania. Po pojawieniu się odrostu, wystarczy je zdjąć, podciągnąć włosy i ponownie spiąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *