masaż

Masaż – wystarczą sprawne dłonie

Zdrowie / Uroda

Jeśli wydaje ci się, iż masażysta ma prostą i łatwą prace to się mylisz, bowiem jest to ciężka praca fizyczna. Z pozoru to głaskanie cudzego ciała, jednak wystarczy zgłębić teorię masażu, by dowiedzieć się jak wiele sił wymaga masaż. Wykonanie masażu potrafi zmęczyć, dlatego też niewiele kobiet porywa się na ten zawód i prace w tej profesji.

Masaż to rozległa wiedza i kompetencje

Poza tym bez zdolności manualnych, wprawnych rąk, umiejętności wyczucia palcami nie można mówić o nauce masażu. Prócz doświadczenia istotna jest także wiedza z zakresu anatomii i nie tylko. Masażysta winien posiadać rozległą wiedzę i kompetencje, nie można z dni na dzień stać się z manicurzystki masażystką.

Wiele zabiegów dla urody, kosmetycznych i kosmetologicznych wymaga rozmaitych narzędzi, urządzeń i kosmetyków, tymczasem w przypadku masażu wystarczy zaledwie oliwka i sprawne dłonie. Nie każdy ma stosowny dar do masowania, bo jednak należy mieć wyczucie i stosowną siłę aby dobrze wykonać masaż. Stąd też nie każdy może zostać wykwalifikowanym masażystą.

Masaż wpływa pozytywnie na stan zdrowia i samopoczucia

Najczęściej masażystami są mężczyźni aczkolwiek nie brakuje pań biegłych w technikach masażu, zwłaszcza masażu z użyciem głowic magnetycznych, ultradźwiękowych itp. Mimo, wszystko pieniądze zainwestowane w masaże dają niesamowite rezultaty. Nie ma praktycznie osób, którym masaż zaszkodził, za to jest całe mnóstwo osób, które chwalą sobie serię masaży, jakie wpłynęły pozytywnie na stan zdrowia i samopoczucia. To wszystko przemawia za rozkwitem tej dziedziny usług, nie tylko w kontekście medycznym i rehabilitacji, ale również w kontekście urody i usług dla duszy i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *