sypialnia

Jak zadbać o przyjazny klimat sypialni

Dom / Ogród

Sypialnia powinna być przytulna. W sypialni powinniśmy się dobrze czuć. Dlatego też odpuśćmy projektowanie wnętrz sypialni zgodnie z trendami. Postawmy na własne preferencje i przyzwyczajenia. Do sypialni dobrze jest wybrać kolorystykę, która nas uspokaja, ale i pozytywnie nastraja. Wśród barw aktualnie na topie jest butelkowa zieleń, śliwka, czy bordo, wciąż atrakcyjny jest turkus i lawenda, jednak są to kolory katalogowe, a sypialnia ma być nasza. To my mamy w niej umieć wypocząć i nabrać sił na nowy dzień.

Komfortowy wypoczynek

Prócz snu sypialnia często pełni rolę garderoby oraz oazy ciszy i spokoju idealnej do poczytania, zatonięcia we własnych myślach. Dlatego też poza łóżkiem do sypialni czeka nas wybór szafy, być może fotela, lampy, szafek nocnych itd. W tym wyborze pomóc nam może profesjonalny projektant wnętrz, zwłaszcza kiedy nie mamy wybranego pomysłu, stylu na urządzenie tego miejsca. Gdy w sypialni urzędujemy sami możemy sobie pozwolić na wiele więcej, jeżeli jednak jest nas dwoje, wówczas trzeba pójść na kompromis. Uwzględnić winniśmy nie tylko własne preferencje, ale i naszej drugiej polowy.

Klimatyczne wnętrze

Aby sypialnia nie była zbyt pusta warto zadbać o dodatki jak chociażby rodzinne zdjęcia, obrazy. Nic tak nie nadaje przytulnego klimatu jak tkaniny. Wystarczy zawiesić zasłony korespondujące kolorystycznie ze ścianami i już pomieszczenie wyda się cieplejsze, nawet gdy kolory będą zimne. Równie ważne są dywaniki lub jeden większy dywan. Pozwalają wyciszyć sypialnie jaki dodać jej błogiego uroku. Ponadto w sypialni nie powinno zabraknąć ozdobnych poduszek. Poszewki na poduszki możemy zmieniać w zależności od pory roku, czy też bieżących trendów. Dodatkiem do sypialni może być także ozdobna narzuta oraz koc. Te wszystkie elementy sprawiają iż wnętrze staje się zindywidualizowane.

Nastrojowe oświetlenie

Sypialnia także winna posiadać oświetlenie i to nie byle jakie.Nie wystarczy zawiesić żyrandola, bowiem w sypialni o wiele częściej skorzystamy z lampki nocnej, czy nastrojowych ledów pod sufitem, bądź pod łóżkiem. Warto pamiętać iż światło nie musi pochodzić ze standardowych źródeł elektrycznych. Nastroju dodają doskonale świece. Wielość możliwości zastosowania światła w sypialni pozwala tworzyć wnętrza pełne smaku, odważne jak i eleganckie.

Pikantne akcenty

Kiedy w związku nie radzisz sobie z rutyną, postaw na wystrój. Zmiana dekoracji może zdziałać cuda. Bez wątpienia seksowne dodatki mogą poprawić relacje z partnerem, czy partnerką. Tworząc neutralną bazę w kolorze pasującym do różnych zestawień dodatków można zmieniać wystrój sypialni zdecydowanie częściej niż przy okazji remontu.

Artykuł przygotowany przy pomocy firmy Visoo Design – Architektura i projektowanie wnętrz Bielsko-Biała

1 thought on “Jak zadbać o przyjazny klimat sypialni

  1. Sypialnia to miejsce gdzie każdy może się wyluzować dlatego nie ma co się spinać z wystojem. Relaks najważniejszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *