laweta

Zdziwisz się jak często przydaje się laweta

Motoryzacja

Zbita szyba w samochodzie to powód do skorzystania z usług jakie zapewnia całodobowa laweta. Niestety poza oczywistymi pęknięciami i zbiciem szyby wiele osób jeździ na co dzień samochodami z ubytkami w przedniej szybie. Jest to nielegalne. A przy kontroli drogowej może nam zostać odebrany dowód rejestracyjny pojazdu, ukarani zostaniemy mandatem a do tego partol może zdecydować o odholowaniu pojazdu na najbliższy policyjny parking.

Policyjna laweta to dość droga usługa, zatem nie warto jest ryzykować i wymienić szybę w porę. Czasem ubytki w szybie powstałe od uderzenia kamyka można tanim kosztem naprawić. Jazda z ubytkami niestety poszerza pęknięcia i ostatecznie prowadzi do trwałego uszkodzenia szyby czołowej.

Nieoczekiwana potrzeba

Często bagatelizujemy kwestię wyboru takich usług jak laweta. Wydaje się nam iż usługa ta się nam nie przyda. Tymczasem nie znamy dnia ani godziny kiedy nasz samochód zepsuje się na drodze bez opcji jego uruchomienia. Bądź ulegnie wypadkowi i przestanie być jezdny. W takich przypadkach auto laweta to konieczność. Wówczas nie mając kompletnie rozeznania na rynku zdajemy się na przypadek. Niestety nie każda całodobowa laweta oferuje równie wysokiej jakości usługi. Wybierając pierwszą z brzegu firmę która udostępnia lawety narażamy się na wyższe koszty jak również nie zawsze miłą obsługę. Często też brak kompleksowej pomocy drogowej jak chociażby transport pasażerów.

Różnorodność przypadków

Komfortową sytuację mają kierowcy którzy zadbali o ubezpieczenie samochodu na wypadek potrzeby holowania, naprawy na drodze itp. Jeśli chodzi o ubezpieczenie to również wiele zależy od wyboru polisy. Często i tak sami musimy zadbać o telefon po lawetę, opłacić transport a dopiero potem starać się o pokrycie i zwrot kosztów zdarzenia w ramach ubezpieczenia. Wybierając komfortowe pakiety ubezpieczeniowe nie trzeba martwić się lawetą. Dzwoniąc do ubezpieczyciela i zgłaszając problem to ubezpieczyciel zorganizuje nam transport. Laweta wówczas przyjedzie z firmy która ma podpisaną umowę współpracy z daną ubezpieczalnią. Nie jest to rozwiązanie idealne bowiem nie mamy wpływu na wybór firmy. Aczkolwiek częściej klienci są zadowoleni z faktu iż nie muszą sami szukać lawety, to spore odciążenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *