rozwiązania w przechowywaniu

Innowacyjne rozwiązania w przechowywaniu

Dom / Ogród

Któż w domu nie ma licznych drobiazgów? Otwierasz szafę i wszystko wysypuje się na ciebie, masz wrażenie że wciąż sprzątasz i ciągle masz w domu bałagan, nic nie potrafisz znaleźć wtedy kiedy jest ci to potrzebne? Jeśli często narzekasz na zbyt małe szafki, mieszkanie, to czas pomyśleć o sposobach na innowacyjne rozwiązania w przechowywaniu przedmiotów.

Korzystając z innowacyjnych metod pakowania zachowasz porządek

Korzystając z innowacyjnych metod pakowania, przechowywania możesz zmieścić w swych szafach o wiele więcej niż ci się wydaje, co więcej zachować porządek z łatwym dostępem do każdej rzeczy. O tym jak wiele można zmieścić do kartonu najlepiej można się przekonać podczas przeprowadzki.

W niewielkich mieszkaniach każdy centymetr jest na wagę złota, stad też powstają liczne pojemniki i systemy przechowywania odzieży, obuwia, AGD, dokumentów wykorzystujące efektywnie każdą przestrzeń. Począwszy od specjalnych wieszaków, przez szuflady z licznymi przegrodami, kosze i pojemniki próżniowe aż po specjalne regały modułowe, wszystkie te pomoce wspierają utrzymanie porządku w naszych mieszkaniach.

Rozwiązania w przechowywaniu zastąpią wymianę umeblowania

Nie musisz od razu wymieniać umeblowania domu. Jednak kiedy zaczynasz odczuwać dyskomfort z uwagi na ciasnotę w mieszkaniu warto zainwestować w odpowiednie pojemniki i wieszaki. Które pozwolą na lepsze wykorzystanie wolnych przestrzeni skrywając w szafach więcej przedmiotów. Co ważne nie wystarczy tylko schować do pojemnika. Warto również rozplanować tematycznie ułożenie poszczególnych pudeł i pojemników. A także opisać je, by z łatwością odnaleźć konkretną rzecz w razie potrzeby. Przedmioty rzadko używane warto schować „głębiej”. Zaś te używane na co dzień uporządkować tak by zajmowały niewiele miejsca a jednocześnie dostęp do nich nie był zbyt kłopotliwy.

Takie porządki wykonać można nie tylko w garderobie, ale również w kuchni, łazience, czy pomieszczeniu gospodarczym. Segregacja kosmetyków, lekarstw, butów, kurtek czy garnków to podstawa w poprawie funkcjonalności mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *