firma budowlana

Firma budowlana czy to się opłaci?

Dom / Ogród

Polska potrzebuje fachowców, zwłaszcza w branży budowlanej. Odpływ ludności za granicę spowodowany pracą poza granicami kraju sprawił, iż w kraju brakuje fachowców na co skarży się każda rodzima firma budowlana. Chętnych do pracy jest wielu z uwagi na bezrobocie, jednak są to osoby bez kwalifikacji i do przyuczenia, sek w tym, iż budownictwo pozbawione kadry nie jest w stanie nadążyć ze szkoleniem młodego narybku fachowców. Braki widoczne są zarówno wśród elektryków, monterów, jak i hydraulików, murarzy, szalunkowych itd.

Firma budowlana za dotacje z Unii Europejskiej

Własna firma budowlana chodzi po głowie wielu osobom bezrobotnym, których kusi się dotacjami z Unii Europejskiej. Jak i wsparciem rządowym w zakresie prowadzenia i rozwoju firmy w pierwszych latach działalności gospodarczej. Ulgowe składki na Zakład ubezpieczeń Społecznych prezentują się obiecująco, jednak aby nasza firma zyskała klientów, renomę i zaczęła być rentowna, dobrze prosperować z zyskiem dla nas jako właścicieli musimy sobie zdawać sprawę iż musimy wyjść do klienta z konkretną ofertą, z jakiej klient będzie zadowolony.

Błędem jest brak specjalizacji i stawianie na usługi ogólnobudowlane

Częstym błędem młodych przedsiębiorców jest brak specjalizacji i stawianie na usługi ogólnobudowlane. Kompleksowe remonty i budowy to poważny błąd. Bowiem nie można być dobrym fachowcem od wszystkiego. Oczywiście jest to dla klienta wygodne rozwiązanie. Zamówienie jednej ekipy remontowej. Niemniej zadowolenie z usługi winno być ważniejsze, a to uzyskać można tylko dzięki specjalizacji i dobrej kooperacji wielu fachowców. Firm z różnych wąskich specjalizacji współpracujących w ramach podwykonawstwa robót.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *