Czy kabina lakiernicza to dobra inwestycja?

Firmy / Usługi

Wśród wielu inwestycji, jakie można poczynić dla poprawy jakości świadczonych w warsztatach lakierniczych usług, jedną z ciekawszych wydaje się być kabina lakiernicza. Jest to niejako dodatkowe pomieszczenie wewnątrz warsztatu, które zapewnia zdecydowanie najlepsze warunki do osiągnięcia wysokiej jakości realizowanych prac lakierniczych. Oczywiście sama kabina lakiernicza to nie wszystko. Warto tutaj także pamiętać o podstawowych systemach filtracji powietrza dostarczanego do warsztatu, czy też filtracji wewnętrznej. Generalnie, trzeba po prostu pamiętać, iż na jakość usług lakierniczych wpływa zdecydowanie więcej czynników, wobec czego nie warto skupiać się na jednym tylko z nich.

Czym jest kabina lakiernicza?

Sama kabina lakiernicza to specyficzny rodzaj dodatkowego pomieszczenia. Jest ono w pełni odizolowane od otoczenia, dzięki czemu, wewnętrzne stanowisko pracy jest wolne od zanieczyszczeń unoszących się w warsztacie. Aby wszystko jednak działało prawidłowo, niezbędne jest jeszcze odpowiednie wyposażenie kabin w zakładach lakierniczych. Do praktycznie każdej kabiny lakierniczej, dokładane są niejako od samego początku niezależne systemy wentylacji wraz z filtracją powietrza, oraz sprężarka. Powietrze doprowadzone do sprężarki jest już po sekcji filtracji, a więc w sprężonym powietrzu także nie znajdziemy zanieczyszczeń. Nowoczesne kabiny lakiernicze, posiadają także odpowiednie zbiorniki na lakiery, co znacznie ułatwia cały proces. Do wnętrza po prostu wchodzi się z pistoletem i po jego podłączeniu, można przystępować do pracy.

Generalnie można powiedzieć, iż kabina lakiernicza, to jedna z lepszych inwestycji. Przyczynia się ona do osiągnięcia wyższego poziomu jakości świadczonych usług. Jej zakup przekłada się na brak problemów związanych z lotnymi zanieczyszczeniami unoszącymi się w strefach nakładania lakieru.

Dodatkowe działania zapewniające podniesienie jakości realizowanych prac lakierniczych.

Tak jak już powiedzieliśmy, kabina lakiernicza będzie bardzo ważną inwestycją. Niemniej jednak nie możemy jej realizować w oderwaniu od innych działań. Bardzo ważne jest tutaj bowiem filtrowanie powietrza doprowadzonego do wnętrza poprzez odpowiednie systemy nawiewno-wywiewne. Do tego, należy także zadbać o przechwytywanie zanieczyszczeń unoszących się wewnątrz warsztatu. Najczęściej są to zanieczyszczenia pochodzenia wewnętrznego, aczkolwiek pewna ich część po prostu przedostała się przez filtry na wlocie powietrza zewnętrznego. W celu wychwytywania tych zanieczyszczeń, stosuje się filtry podłogowe i sufitowe. Zapewnia to przechwyt zarówno zanieczyszczeń lekkich, unoszących się, jak i tych cięższych, które natychmiast opadają na podłogę.

Podsumowanie

Dzięki zastosowaniu dodatkowej filtracji wewnętrznej w warsztacie, powietrze pobierane przez systemy kabiny lakierniczej, jest już po filtracji. To pozwala na zastosowanie jeszcze drobniejszych filtrów i wychwyt najdrobniejszych, pozostałych zanieczyszczeń. Ostatecznie pozwala to na osiągnięcie wysokiego poziomu jakości realizowanych usług lakierniczych, co dla tego typu firm jest kwestię zdecydowanie najważniejszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *