Czy inwestować w odkurzacz centralny?

Dom / Ogród

Powszechnie odkurzacze centralne stosowane są w biurowcach, hotelach itp. obiektach, jednak z czasem coraz częściej swoje zastosowanie znajdują również w domach prywatnych.

Niestety wciąż jest to dość wysoki koszt, którego duża część pochłania zakup jednostki centralnej odpowiedzialnej za obsługę. Dzięki systemom odkurzania centralnego nie trzeba ciągnąć za sobą odkurzacza a wystarczy podłączyć się do odpowiedniego gniazda by skorzystać z jego obsługi. Łatwa obsługa to nie jedyna zaleta. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które z racji chorób, alergii i manii czystości oczekują od odkurzacza wysokiej wydajności sprzątania. Zasysane powietrze w przeciwieństwie do klasycznego odkurzacza nie jest wydalane na zewnątrz a kierowane do jednostki centralnej. W przypadku odkurzania standardowym odkurzaczem wydmuch powoduje że drobinki kurzu krążą w powietrzu, nie rzadko zapach powietrza jest nieprzyjemny a sprzątanie nieefektywne, głośnie i uciążliwe dla otoczenia.

Na potrzeby domowe jednostka centralna nie musi być duża i kosztowna, zbiornik może być znacznie mniejszy, filtry bardziej dokładne a pobór mocy mniejszy. Tym sposobem inwestycja nie musi pochłaniać grubych sum pieniężnych.