przedłużanie włosów

Częste przedłużanie włosów

Zdrowie / Uroda

Nie każda kobieta została obdarzona przez naturę pięknymi, długimi i gęstymi włosami. Dlatego naturze trzeba pomagać, na przykład fundując sobie przedłużanie włosów wraz z ich zagęszczeniem. Kobiety często decydują się na przedłużenie raz za razem. Wszystko po to, by zaraz po pojawieniu się odrostów poprawić fryzurę. Dzięki temu robiąc zabieg raz na 3-4 miesiące można stale mieć piękne, długie i gęste włosy.

Systematyczne przedłużanie a kondycja włosów

Przedłużanie włosów z częstotliwością co kilka tygodni powinno być uwzględniane już na etapie planowania wyboru odpowiedniej metody. Jeśli klientka planuje zmienić swoją fryzurę poprzez przedłużanie już na stałe, należy wybrać jak najmniej inwazyjną metodę przedłużania na zimno. Przedłużanie na zimno na przykład za pomocą mikroringów pozwala nie obciążać włosów i nie niszczy ich struktury wysoką temperaturą.

Kosztowne przedłużanie włosów

Cena jednorazowego przedłużenia włosów to średnio około 1500 złotych za zabieg dobrej jakości. Trudno sobie wyobrazić, by przeciętna kobieta wydawała tyle pieniędzy na fryzjera co 3-4 miesiące. Dlatego też przy wyborze metody przedłużania warto zdać się na metody wielorazowego użytku doczepek. Są to takie metody jak mikroringi czy metoda kanapkowa. Pozwalają one po pojawieniu się odrostów bezpiecznie zdjąć doczepki. Zdejmuje się je specjalnymi metodami, bez uszkadzania struktury włosów i bez ich wyrywania. Następnie podnosi się zaciski kilka centymetrów wyżej i ponownie mocuje. Takie uzupełnianie odrostów obejmuje ceną jedynie roboczogodziny fryzjera. Nie wymaga to kupowania kolejnych pasm włosów.

Przerwy w przedłużaniu

Pomimo istnienia mało inwazyjnych sposobów przedłużania, wciąż są to zabiegi, które mogą osłabiać włosy. Dociążają one, choć nieznacznie, fryzurę. Osłabiają skórę głowy. Mogą powodować nadmierne przetłuszczanie się skóry. Fizycznie osłabiają cienkie i osłabione włosy naturalne. Dlatego zaleca się, by po 3-4 miesiącach noszenia doczepek zrobić sobie kilka tygodni przerwy na regeneracje włosów. W tym czasie warto zadbać o ich wzmocnienie, również preparatami z witaminami czy kolagenem. Podczas pierwszej wizyty u fryzjera należy przeprowadzić szczegółową rozmowę na temat swoich oczekiwań. Powiedzieć mu należy między innymi o tym, czy planujemy przedłużyć włosy jednorazowo, czy też na dłużej. To pozwoli uniknąć rozczarowania nieodpowiednio dobraną metodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *