Cukrzyca

Cukrzyca i jej leczenie z zastosowaniem ziół

Zdrowie / Uroda

Cukrzyca to bardzo poważna, przewlekła choroba, której cechą charakterystyczną jest hiperglikemia, czyli podwyższone stężenie glukozy we krwi. Jest w głównej mierze wynikiem nieprawidłowego wydzielania lub tez działania insuliny, czyli hormonu wytwarzana w trzustce, stabilizującego prawidłowy poziom glukozy (cukru) we krwi. Niedobór insuliny będzie objawiać się poważnymi zaburzeniami w metabolizmie węglowodanów a w mniejszym stopniu tłuszczów i białek. W przewlekłym występowaniu będzie prowadzić do uszkodzeniu narządów takich jak, oczy, nerki, układ nerwowy itp… W związku z tym zachodzi tutaj konieczność szybkiego podejmowania działań leczniczych, celem złagodzenia objawów i obniżenia poziomu ryzyka.

Czym jest cukrzyca?

Prawidłowy poziom stężenia glukozy w surowicy krwi powinien wynosić na czczo w przedziale 60-100 mg/dl. W przypadku zwiększonego poziomu cukru, będziemy mówić o hiperglikemii, czyli właśnie cukrzycy. Trzeba tutaj powiedzieć, iż glukoza pełni w naszym organizmie bardzo ważną funkcję. Stanowi podstawowe źródło energii, gdyż wszystkie pozyskiwane z pokarmów węglowodany, są przekształcane do takiej postaci, gdyż tylko w tej formie mogą one być wykorzystane przez nasze komórki. Insulina z kolei jest najważniejszym hormonem kontrolującym stężenie glukozy w surowicy krwi. Wszystkie choroby związane z cukrzycą swoją przyczynę mają bezpośrednio w zaburzonym wydzielaniu insuliny. Skutkiem tego też, wynikają problemy z prawidłowym stężeniem glukozy. Najczęściej spotykanym sposobem leczenia cukrzycy jest właśnie podawanie insuliny, która natychmiast po dostarczeniu do organizmu zaczyna swoją pracę, regulując prawidłowo poziom glukozy we krwi. Oczywiście jest to tylko podstawowe działanie. Najważniejsze będzie to, aby w przebiegu leczenia wyeliminować przyczyny zaburzeń wydzielania insuliny a nie tylko przez cały czas regulować sztucznie jej poziom.

Leczenie cukrzycy.

Oczywiście poza regulowaniem poziomu glukozy we krwi przy pomocy dawkowania insuliny, możemy także wykorzystać inne metody. Aczkolwiek zawsze powinniśmy to robić w pełnym porozumieniu z lekarzem prowadzącym leczenie. Nie można tutaj nawet przypuszczać, iż wystarczy zastosować odpowiednie zioła i cukrzyca samoczynnie ustąpi. W każdym przypadku jest to bardzo poważna i przewlekła choroba, która należy prawidłowo leczyć, aby osiągnąć zadowalające efekty. W przeciwnym przypadku może dojść do bardzo poważnych komplikacji zdrowotnych. Oczywiście zioła na cukrzycę jak najbardziej można stosować, jednakże trzeba będzie się skonsultować z lekarzem, który dobierze nam odpowiednie środki farmaceutyczne na bazie ziołowej i ustali odpowiednie dawki insuliny w przypadku ich regularnego stosowania. Warto jednak wypróbować taką możliwość, bowiem zioła, mają to do siebie, iż zawsze wywierają korzystny wpływ na cały organizm a nie tylko na jego jedną część. Stanowią one bowiem bardzo bogate źródło wielu różnorodnych witamin i substancji odżywczych i minerałów. Poza wsparciem w walce z cukrzycą, przyczyniać się będą także do poprawy naszego zdrowia ogólnego w wielu innych aspektach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *