Bielsko-Biała

Bielsko-Biała miasto wielu możliwości

Turystyka

Rynek pracy w Bielsku-Białej dynamicznie się rozwija rozpościerając przed mieszkańcami interesującą perspektywę. Przybywa w Bielsku firm, inwestycji i zakładów pracy. Od samego początku Bielsko-Biała było tworem miejskim rozwijającym się wokół lokowanego w tym miejscu przemysłu. Dziś nie jest inaczej.

Noclegownia kontra dogodne miejsce do mieszkania

Bielsko-Biała to nie tylko baza noclegowa, turystyczna i gastronomiczna, ale również centra handlowe, usługi oraz nowoczesny przemysł. Poza firmami warto zwrócić uwagę na powstające w mieście uczelnie wyższe. Przybywa wydziałów i kierunków w których kształcić się mogą Bielszczanie, bez konieczności dojeżdżania do Katowic, czy Gliwic. Tym samym województwo ulega decentralizacji w pozytywnym słowa znaczeniu. Bielsko-Biała przejmuje rolę stolicy regionu, w której dostępne są liczne atrakcje dla mieszkańców, turystów i inwestorów.

Różne branże

Niegdyś Bielsko-Biała słynęło z dwóch firm którymi był Polmos i Fiat mający tutaj swe zakłady produkcyjne, dziś firmy te nadal funkcjonują na terenie Bielska, jednak nie są one dominujące na rynku. W Bielsku-Białej sytuują się coraz to bardziej prestiżowe firmy, w pełni nowoczesne i zinformatyzowane. Rozwój biznesu przyciąga inwestorów jak również nowych mieszkańców. Z roku na rok miasto rozrasta się nie tylko liczbą ludności ale i swoim terytorium. Dzielnice zabudowane dziś, jeszcze dziesięć lat temu były krańcami miasta. Podmiejski charakter miejscowości takich jak Wilkowice zatraca się, co jednych cieszy, innych smuci.

Więcej o tym historycznym mieście dowiesz się tutaj: https://www.bielsko24.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *